Úvod » Zápisy ze zápasů

2. Kolo, HC Poděbrady - HC Rytíři Vlašim 2:12

publikováno 22.09.2018 (aktualizováno 29.09.2018)

Na ledě soupeře jsme naprosto zaslouženě vyhráli 2:12 po třetinách 1:4, 0:3 a 1:5. Skvělý výkon hodný RYTÍŘŮ podali do jednoho nejen všichni hráči, ale i koučové, realizační tým, kustod, masér, řidič autobusu, svačinář, nástěnkář a také naši fanoušci.

Na led soupeře jsme odjížděli s respektem k jeho remíze 4:4 s kutnohorskými Sršni v minulém kole.

Ale hlavně s přirozeným rytířským odhodláním bojovat a přivézt domů do Vlašimi dva body.

A toto odhodlání jsme prokázali všichni do jednoho od začátku až do konce zápasu!

A to jak při hře 5 na 5, tak i během tří našich oslabení 5 na 4, kdy jsme soupeři nedovolili vyvinout nějaký větší soustředěný tlak na naši bránu a ani nějaké extra vyložené šance.

My jsme měli také tři příležitosti přesilovek 5 na 4, všechny jsme zahráli docela dobře a jednu z nich gólově využili.

Celý zápas jsme odehráli na čtyři obránce, dva centry, tři páry křídel a brankáři se v půlce zápasu vystřídali.

Soupeř odehrál zápas s jedním brankářem a deseti hráči.

Hodně důležité bylo, že jsme:

1. soupeře po vítězné první třetině nepodcenili,
  2. ve druhé třetině ustáli soupeřovo snahy o zvrat v zápase,
  3. ve třetí třetině soupeře definitivně zlomili pěti góly a tak celkově ozdobili náš kolektivní výkon.

Všichni kluci bojovali čestně a obětavě a to je to nejcennější, co si můžeme z tohoto zápasu odvézt.

Těch 12 vstřelených gólů a 2 body jsou už jen příjemný bonus.

Sláva vítězům, čest poraženým!

Po dvou kolech se nacházíme na třetím místě v tabulce.

Příští týden přivítáme na domácím ledě silný SC Kolín a tento zápas bude o druhé místo v průběžné tabulce.