Úvod » Zápisy ze zápasů

3. Kolo, HC Rytíři Vlašim - SC Kolín 4:2

publikováno 29.09.2018

V poměrně vyrovnaném zápase jsme vyhráli 4:2 po třetinách 1:1, 1:1 a 2:0. Získali jsme tak důležité dva body a silného soupeře jsme tím po třetím kole vystřídali na druhém místě v tabulce.

Vítězství jsme si nad sehranějším, šikovnějším a bruslivějším soupeřem „doslova a do písmene“ upoceně vydřeli.

Soupeře nezlomili ani naše dva góly v polovině třetí třetiny a naše vedení 4:2, nicméně naši bojovnost už překonat nedokázal.

Zápas jsme nezačali nejlépe a inkasovali v první třetině už po necelých dvou minutách. V 10. minutě jsme zaslouženě vyrovnali.

Ve druhé třetině jsme dostali gól už po 22 vteřinách, ale v její druhé polovině jsme opět zaslouženě vyrovnali.

Během celého zápasu jsme měli několik nepochopitelných výpadků, kdy jsme soupeře nechávali hrát a přitom téměř nebruslili.

Naštěstí jsme zápas ve třetí třetině rozhodli dvěma góly a obětavým a bojovným výkonem naše dvougólové vedení udrželi.

Ač se asi minutu před koncem zápasu soupeř neúspěšně pokusil o power play, tak měl štěstí, protože jsme střelou z kruhů v naší třetině jen těsně minuli jeho prázdnou branku.

Všechny góly zápasu padly při hře 5 na 5, i když během něj bylo celkem 16 vyloučení respektive prakticky „jen“ 10 vyloučení.

Posledních šest trestů padlo po zbytečné šarvátce v poslední minutě jednu vteřinu před koncem zápasu. Z toho byly dvě pro Rytíře a čtyři pro Kozly, kteří neunesli porážku.

Prvním ponaučením z tohoto zápasu byly naše nástupy do první a druhé třetiny. Na začátku zápasu jsme v první třetině inkasovali po 1 minutě a 45 vteřinách a ve druhé třetině dokonce už po 22 vteřinách.

Druhým ponaučením je to, že soupeř na rozdíl od nás neměl výpadky ve výkonu a skoro celý zápas odehrál ve stejně svižném tempu. Ač je nutné přiznat, že soupeři ve třetí třetině začaly trošičku docházet síly a nás nakoply naše dva góly.

Třetím ponaučením ze zápasu je ta velká škoda, když neumíme využít skoro minutovou přesilovku 5 na 3.