Úvod » Zápisy ze zápasů

16. kolo, HC Kobra Praha - HC Rytíři Vlašim 7:7

publikováno 22.12.2018

Spravedlivá remíza a současně učebnicový příklad, jak ztratit vyhraný zápas, když na začátku druhé třetiny vedete 1:5 a soupeře přehráváte. Třetiny 1:4, 1:1 a 5:2.

7 : 7

Na Kobru jsme přijeli s cílem převzít i předat vánoční nadílku a v tom duchu, že si 3 body odvezeme a hodně gólů soupeři dáme.

Počty hráčů na obou stranách byly téměř stejné.

My 11 hráčů do pole a jeden golman, soupeř 11 hráčů do pole a dva gólmani.

Proti některým našim vysokým hráčům ročníku 2005, nastoupil kompletní ročník 2006 a hráčů většinou menšího vzrůstu.

Soupeř měl výhodu domácího prostředí a domácí kotel také jedovaté kobry často povzbuzoval.

Náš mini "kotlík" se rozdělil na dvě skupiny. Jedna tiše trpěla v teple v bufetu nad ledem a druhá stejně tiše v zimě na tribuně.

První třetinu jsme odehráli skoro dobře. Zaznamenali jsme hatrik, vychytali správně odpískaný nájezd a vyhráli ji 1:4.

Už po druhém gólu soupeř vyměnil brankáře.

Hned ve druhém střídání druhé třetiny jsme navýšili na 1:5 a propadli pocitu, že zápas vyhrajeme snadno vysokým rozdílem.

Tento pocit se bohužel projevil v našem výkonu na ledě. Přestali jsme bruslit, začali sólovat a upustili od bojovnosti a obětavosti.

Soupeř nám proto předvedl význam sloganu: "Nikdy se nevzdávej!".

Zbytek druhé i třetí třetiny nás často přebrusloval, kombinačně přehrával, přidal na bojovnosti a jejich vzrůstem malé 2006 ztratily respekt před našimi vysokými 2005.

Výsledek se zákonitě dostavil. Druhá třetina skončila 1:1 a třetí třetinu jsme prohráli 5:2.

Vyrovnávací gól soupeře na 6:6 byl sporný nejen proto, že náš brankář byl soupeřovým hráčem zalehnut a tím mu bylo bráněno ve hře, ale také tím, že "dokonale balistickou střelu" od modré téměř ve stylu "Kachna Rachna to to letělo" se snažili dva hráči tečovat vysokými hokejkami a proto rozhodčí zapískal dříve, než se puk snesl do naší sítě.

Nicméně rozhodčí v mžiku vteřiny ukázal na gól a bylo vymalováno.

Ač jsme pak opět převzali vedení na 6:7, dostali jsme vyrovnávací gól na 7:7 a to při soupeřovo power play 38 vteřin před koncem.

Spravedlivá remíza, poklona soupeři za jeho výkon a velké zamyšlení nad naším výkonem!!!

Pokud budeme k zápasům takto přistupovat i na vánočním turnaji v Benešově, bylo by lepší tam raději nejezdit.

Pokud budeme k zápasům takto přistupovat i ve zbytku soutěže, je tu celkem velká šance, že nás Poděbrady v tabulce přeskočí a my skončíme sezónu na předposledním místě v tabulce.

Tři góly soupeře ze sedmi nám vstřelili dva bývalí hráči Slavoje Velké Popovice.

Slavoj Velké Popovice bude náš první soupeř novém roce.